Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukázky

4. 4. 2010
 

ObrazekEMA

To za starého pána, to bylo jiné kafe. Starý pán byl klasa. Eminko sem, Eminko tam – zobal mi z ruky. A on provozu rozuměl. To bývaly velkolepé šou, večírky až do rána, víno teklo proudem. Dneska dřeme jako mezci a nic nesmíme. MY TOTIŽ ŠETŘÍME! Těch svých pár solventních známostí musím tajit, jinak bych určitě musela odevzdávat desátek.

 

 

ObrazekXAVIER

Brzy tady z toho udělám nejlepší podnik ve městě. Určitě o nás řekněte svým přátelům a známým. Sedí se Vám pohodlně, madam? Dáte si ještě drink, slečno? Co říkáte našim dívkám, pane? Jedno krásnější poupátko než druhé. A jak to ty kočičky umí rozparádit na jevišti. Což ostatně vážení diváci uvidíte sami. Uvítejte nyní sladkou Emu a přeji vám ničím nerušený oslnivý zážitek.

 

 

ObrazekLAURA

Co by tomu tak asi řekl můj otec? Jeho dceruška z významné rodiny se skvělými vyhlídkami na kariéru bydlí v baru, kouří, pije a tancuje pro peníze. Však si za to může sám! To on mě vyštval z domu! Kdo to měl pořád poslouchat?! Nikam nepůjdeš, budeš doma, učit se, musíš dodržovat pravidla, a nejdůležitější je tvá budoucnost. Půjdeš na tuhle školu, uděláš tenhle obor, budeš mít tolik dětí, budete žít tam a jezdit tam… To je nějaká budoucnost, když mám všechno nalinkované?  

 

ObrazekSOFIE

Zvedám telefon. Z něj se ozve - hrobovým hlasem samozřejmě: Zlato, stala se vážná věc. Já napnutá jak situace: zlomil si obě nohy. Shořelo mu divadlo a mám začít shánět kasičku, že jako zas jednou Národ sobě. A on: Moje manželka si BOHUŽEL přečetla ten nešťastný článek. Hergot! No kdo by to do kočeny řekl. Ona umí číst!

 

 

 

ObrazekŠARLOTA

Potřebuju vzduch. Čerstvý vzduch! Tady nikdy nikdo pořádně nevyvětrá, vždycky tu aspoň trochu smrdí plíseň. Víte, jak voní na podzim vítr? Trochu jako listí, trochu jako hlína, jako voda. Já nejsem „nějaká divná“, blbečku! Jenom už mě to tady štve! Dusím se tu! A už zatraceně dlouho!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poděkování

(Petrželovi, 29. 3. 2011 19:33)

Dobrý den,tuto sobotu jsme zhlédli vaše představení a musím říct,že to bylo velmi úchvatné.Nejen manžel byl okouzlen tak krásnými ženskými,ale i já byla velmi mile překvapena,že takové "kobry" umí takové super divadlo a show...díky moc.Pozdravte celý soubor a určitě setrvejte na "prknech",ať se máme-my diváci zase čím potěšit.
Alena petrželová a manžel Jaromír

Re: poděkování

(Katka/Sofie, 12. 4. 2011 19:56)

Pěkný den, děkujeme za Váš milý komentář, všechny nás opravdu moc potěšil. Přejeme mnoho dalších příjemných divadelních zážitků a doufáme, že se na nás zase přijdete podívat.